Instalacja rekuperacji

9 czerwca, 2023
Instalacja rekuperacji

INSTALACJA REKUPERACJI / LUBLIN / ZAMOŚĆ / LUBELSKIE

Rekuperatory to technologie oszczędzania energii, które mogą zmniejszyć zużycie energii i zapewnić duże oszczędności kosztów. Odzyskując ciepło z powietrza wywiewanego, rekuperatory pozwalają na znacznie efektywniejsze wykorzystanie zasobów energetycznych. Najpopularniejszym typem rekuperatora jest wymiennik ciepła powietrze-powietrze, który odzyskuje do 90% energii cieplnej zawartej w powietrzu wywiewanym. Odzyskana energia pomaga wstępnie ogrzać napływające świeże powietrze, oszczędzając w ten sposób na kosztach ogrzewania przez cały rok. Rekuperatory są również skuteczne w chłodzeniu powietrza wywiewanego poprzez przekazywanie energii cieplnej do napływającego świeżego powietrza, znacznie zmniejszając koszty chłodzenia.

Dodatkowo rekuperatory przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, ponieważ pomagają redukować zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, takie jak kurz i pyłki. Usuwając te zanieczyszczenia z napływającego powietrza, rekuperatory mogą poprawić ogólny stan zdrowia układu oddechowego wszystkich osób przebywających w budynku. – początkowe inwestycje Jakby tego było mało są one również niezwykle przystępne cenowo zwracają się w ciągu kilku lat! Dla firm lub właścicieli domów zaniepokojonych zużyciem energii i szukających praktycznych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na kosztach ogrzewania i chłodzenia, inwestycja w rekuperator jest doskonałym wyborem.

Gdy powietrze wywiewane przechodzi przez rekuperator, zostaje wstępnie ogrzane, dzięki czemu mniej wilgoci przedostaje się do pomieszczeń.

Poszukujesz profesjonalnej firmy, która zajmuje się instalacją rekuperacji w Lublinie?

Koniecznie sprawdź ofertę firmy TGL! Zespół TGL tworzą ludzie z doświadczeniem w wykonywanej pracy, stawiający na swój ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Wyróżnia nas kompleksowość usług od projektu przez realizację i montaż, po opiekę serwisową. Wszystko w jednym miejscu, z gwarancją profesjonalnego wykonania usługi. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.

Czytaj kolejne