O nas

Firma TGL Sp. z o. o. jest renomowanym Salonem Firmowym Viessmann na Lubelszczyźnie. Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem w zakresie urządzeń i systemów grzewczych, kompleksową realizacją inwestycji, projektami instalacji sanitarnych, montażem i uruchomieniem urządzeń, audytem energetycznym, serwisem, a naszą pasją są instalacje OZE: fotowoltaiczne, solarne, pompy ciepła. 

Nasza firma jest jedną z nielicznych, jak nie jedyną firmą z woj. lubelskiego, która posiada tak bogate doświadczenie w montażu pomp ciepła. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Ponadto wyróżnia nas kompleksowość usług od projektu przez realizację i montaż, po opiekę serwisową. Wszystko w jednym miejscu, z gwarancją profesjonalnego wykonania usługi. 

logo
logo

Głównymi atutami firmy TGL są:

  • bogate 15-letnie doświadczenie w montażu pomp ciepła i urządzeń OZE, 
  • wykwalifikowany, inżynierski personel i własne ekipy montażowe, 
  • kompleksowość usług: projektowanie, montaż i serwis, 
  • niezbędne uprawnienia UDT do montowania pomp ciepła oraz tzw. „F-gazy”, uprawnienia SEP, europejski certyfikat instalatorów pomp ciepła EUCERT
  • rozwinięte zaplecze serwisowe,
  • wiele obiektów referencyjnych oraz zadowolonych klientów,
  • ubezpieczenie OC na 1. 000. 000,- PLN,
  • profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. 

O zespole

Zespół TGL tworzą ludzie z doświadczeniem w wykonywanej pracy, stawiający na swój ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Na jego czele stoją dwaj bracia Łukasz i Tomasz Piturowie, którzy łączą swoje pasje z wykonywanym zawodem. To oni odpowiedzialni są za pozyskiwanie ciekawych inwestycyjnie tematów, które następnie rozdzielają na pracę poszczególnych działów w firmie. Uczestniczą w każdym etapie powstawania inwestycji. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielą się z pozostałymi pracownikami. Obydwoje są ekspertami w systemach grzewczych. 

Zarząd

Prezes Zarządu
mgr inż. Łukasz Pitura
Prezes Zarządu

Rocznik 1985 rok. Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, kierunku Energetyki, specjalizacji Energetyki ze Źródeł Odnawialnych. Od 2008 roku związany z marką Viessmann. Zaczynał we Wrocławiu jako pracownik Centrali Viessmann na stanowisku Doradcy Techniczno-Serwisowego. Od 2012 roku współwłaściciel Salonu Firmowego Viessmann TGL w Lublinie. Dzięki jego pracowitości i dużego zaangażowania Spółka TGL stała się jednym z czołowych partnerów firmy Viessmann w Polsce. Pasjonat odnawialnych źródeł energii – w szczególności pomp ciepła. Prywatnie szczęśliwy mąż Katarzyny oraz ojciec Patrycji, Kacpra i Dominika. W wolnym czasie lubi podróżować, jeździć na rowerze i na nartach.

Prezes Zarządu
mgr inż. Tomasz Pitura
Prezes Zarządu

Urodzony w 1971 roku. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej kierunku Organizacja i Zarządzanie w Przemyśle na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, studiów podyplomowych na kierunku Marketing w Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studiów podyplomowych Audyt Energetyczny w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku prowadząc jednoosobową działalność EUROTERM Energooszczędne Systemy Grzewcze w Zamościu, potem jako współwłaściciel TermoPerfekt Sp. J. w Lublinie następnie Członek Zarządu TermoTop Sp. z o.o. w Lublinie, a później udziałowiec Spółki Akcyjnej oferującej urządzenia grzewcze.

Więcej

W 2012 roku założył razem z bratem Łukaszem Salon Firmowy Viessmann TGL w  Lublinie. Jego wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmą przekłada się na dzisiejsze sukcesy spółki. Od 2018 roku kieruje pracą Oddziału Salonu Firmowego Viessmann TGL w  Zamościu. Prywatnie mąż Zuzanny oraz ojciec Mateusza i Hanny. W wolnym czasie lubi podróżować. Jego hobby to motocykle.

Dział serwisu jest bardzo istotny w naszej firmie. Dwóch koordynatorów przyjmuje zgłoszenia serwisowe, nadzoruje pracę naszych serwisantów, zamawia części zamienne do urządzeń, rozpatruje reklamacje oraz koordynuje przeglądy wynikające z umów serwisowych. Wykwalifikowani serwisanci naprawiają i przeglądają urządzenia grzewcze, wentylacyjne oraz fotowoltaikę, a także prowadzą dokumentację związaną z wykonywanymi pracami. Ponadto ciągle podnoszą swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach. Nasze ekipy serwisowe liczą 4 serwisantów w Lublinie oraz 3 w Zamościu.

Kontakt
Dział serwisu

Nasi Handlowcy są często pierwszym kontaktem naszych klientów. Obsługują ich telefonicznie oraz w siedzibach firmy, przyjmują nowe zamówienia urządzeń, wystawiają dokumenty sprzedażowe, przygotowują wstępne oferty oraz archiwizują niezbędne materiały biurowe.

Kontakt
Dział handlowy

To prężnie rozwijający się dział, który tworzą eksperci – doświadczeni Doradcy Techniczno-Handlowi oraz Projektanci. Aktywnie uczestniczą w pozyskiwaniu nowych klientów, pomagają w doborze urządzeń i instalacji grzewczych, dopasowują usługi do indywidualnych potrzeb klienta, przygotowują kalkulacje, oferty oraz zawierają umowy z klientami, prezentują wykonane oferty, urządzenia oraz usługi, wykonują niezbędne projekty instalacji, przygotowują dokumentacje potrzebne do realizacji inwestycji oraz sprawują nadzór nad prowadzonymi pracami budowlanymi.

Kontakt
Dział inwestycji