Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego

8 maja, 2023
Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego

Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego TGL Lublin, Zamość

Ogrzewanie podłogowe to najwygodniejszy sposób na ogrzewanie budynku, szczególnie w przypadku, gdy korzystamy z pompy ciepła lub kotła gazowego. Wynika to z faktu, że mogą one pracować bardzo wydajnie przy stosunkowo niskiej temperaturze wody zasilającej, wymaganej do systemu podłogówki.

Jednym z największych plusów ogrzewania podłogowego jest idealne rozłożenie temperatury we wnętrzu – najcieplej jest przy stopach, a nieco chłodniej przy głowie. Ponadto ciepło jest równomiernie rozprowadzane we wszystkich kątach pomieszczenia, co zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania. Dodatkowo, podłogówka nie wpływa negatywnie na estetykę pomieszczenia, ponieważ jest niemal niewidoczna. To idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz.

Co więcej, system podłogówki zapewnia niski poziom ruchu powietrza w pomieszczeniu, co minimalizuje krążenie kurzu – to z pewnością ucieszy alergików i osoby z problemami z drogami oddechowymi.

System instalacyjny VipPEX – ogrzewanie podłogowe

Wielowarstwowa konstrukcja rury ViPEX oraz zastosowanie wkładki aluminiowej zapewniają najwyższą jakość i długowieczność. Pozwala to na kompensację naprężeń własnych spowodowanych temperaturą przesyłanego czynnika i 30% większy przekrój poprzeczny. Wkładka aluminiowa zapobiega korozji instalacji, a 100% nieprzepuszczalność tlenu i idealna grubość ścianek pozwalają na kontrolowany przeciek. Złączki ViPEX o różnych rozmiarach od 16 do 32 mm pozwalają na łatwy montaż i gwarantują spełnienie wysokich wymogów.

Czytaj kolejne

Tagi

Popularne

Archiwum