Wentylacja mechaniczna

8 maja, 2023
Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła do domu od TGL Lublin, Zamość

Wentylacja mechaniczna to nieodłączny element współczesnych budynków. Dzięki niej możliwe jest dostarczenie świeżego powietrza do wnętrza pomieszczeń oraz efektywne usuwanie zużytego. Ważne jest, aby system wentylacji był dokładnie zaprojektowany i dopasowany do potrzeb danego budynku. Tylko wtedy będzie w stanie spełnić swoją rolę w pełni. Oprócz zapewnienia komfortu mieszkańcom, wentylacja mechaniczna przyczynia się także do redukcji szkodliwych substancji i zapobieganiu przewlekłym chorobom układu oddechowego. Dlatego warto zadbać o dobry system wentylacji w swoim domu czy miejscu pracy.

W dzisiejszych czasach, ekologia jest jednym z najważniejszych tematów. Dlatego coraz więcej ludzi zastanawia się, jakie rozwiązania zastosować, aby odciążyć środowisko naturalne. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to jedna z takich opcji. Dzięki temu systemowi powietrze w Twoim domu jest stale odświeżane, a zużyte ciepło odzyskiwane i wykorzystywane ponownie. Taka inwestycja to nie tylko korzyść dla środowiska, ale także dla Twojego portfela. Ciepłe powietrze zostaje w Twoim domu, a to oznacza mniejsze zużycie energii na ogrzewanie. Zdecyduj się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, aby cieszyć się świeżym powietrzem i jednocześnie dbać o naszą planetę.

System wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, która polega na wprowadzeniu do wnętrza budynku świeżego powietrza za pomocą wentylatorów i usunięciu powietrza zużytego z pomieszczeń, to doskonałe rozwiązanie dla zdrowego i komfortowego mikroklimatu w budynku. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją, w której centrala wentylacyjna odzyskuje ciepło z powietrza usuwanego z budynku i wykorzystuje je do ogrzewania powietrza np. zimą, a także zmniejsza koszty ogrzewania nawet o połowę w porównaniu z wentylacją grawitacyjną. Sprawność odzysku ciepła wynosi nawet 90%.

WENTYLACJA VITOVENT 300-W

Centrala wentylacyjna Vitovent 300-W, to ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, które zapewnia zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń. Wymienia powietrze, a jednocześnie usuwa szkodliwe substancje i zapachy oraz hamuje namnażanie pleśni i roztoczy. Wymiennik ciepła może wykorzystywać nawet do 92% energii cieplnej zawartej w usuwanym powietrzu, a następnie podgrzewać nim świeże powietrze. Przy ujemnych temperaturach zewnętrznych, wstępna nagrzewnica gwarantuje stabilną i bezpieczną pracę centrali. Latem centrala Vitovent 300-W może działać także jako system chłodzenia, zasysając do pomieszczeń chłodne powietrze i obniżając w ten sposób ich temperaturę. Centralą wentylacyjną można sterować za pomocą modułu ściennego LB1 lub z poziomu regulatora Vitotronic 200, który współpracuje z pompą ciepła.

Vitovent 300-W oferuje liczne zalety, w tym wygodny i prosty montaż, dostępność w wersjach prawej i lewej, funkcję freecooling do chłodzenia pomieszczeń w lecie, możliwość zamontowania naściennego bez generowania dodatkowej przestrzeni, oraz komfortową i szybką obsługę całego systemu z poziomu aplikacji mobilnej. Bardzo wysoka sprawność odzysku energii gwarantuje niższe koszty ogrzewania, a niskie zużycie energii pomocniczej wiąże się z mniejszymi rachunkami za prąd. Zastosowanie centrali wentylacyjnej Vitovent 300-W zapewnia nie tylko komfort cieplny, ale również zdrowy klimat pomieszczeń oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy, zagrzybienie pomieszczeń i zniszczenie konstrukcji budynku poprzez zrównoważoną wilgotność powietrza. Brak konieczności otwierania okien zmniejsza ryzyko włamania i przenikania hałasu z zewnątrz, a przepływające przez filtr powietrze zewnętrzne zostaje oczyszczone z alergenów i szkodliwych substancji.

Czytaj kolejne

Tagi

Popularne

Archiwum