Ogrzewanie podłogowe

9 października, 2022
Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe od TGL Lublin, Zamość

Ogrzewanie podłogowe jest opcją podłogową, która wykorzystuje ciepło promieniowania do ogrzewania przestrzeni. Jest to wydajny i skuteczny sposób ogrzewania domu lub biura i może być stosowany w połączeniu z innymi systemami grzewczymi.

Ogrzewanie podłogowe jest często instalowane w nowym budownictwie, ale może być również montowane w istniejących domach i budynkach. Ogrzewanie podłogowe ma kilka zalet w stosunku do tradycyjnych systemów z wymuszonym obiegiem powietrza. Jest bardziej energooszczędne, ponieważ nie opiera się na powietrzu obiegowym do rozprowadzania ciepła. Eliminuje to również problem kurzu i innych alergenów krążących w kanałach powietrznych.

Ogrzewanie podłogowe jest bardziej równomiernie rozprowadzane niż systemy z wymuszonym obiegiem powietrza, zapewniając większy komfort. A ponieważ nie ma widocznych otworów wentylacyjnych ani rejestrów, systemy pozwalają na większą elastyczność projektowania. Systemy ogrzewania podłogowego mogą być zasilane różnymi źródłami energii, w tym elektrycznym, hydronicznym (wodnym) lub promieniowaniem podłogowym. Hydroniczne ogrzewanie podłogowe jest najbardziej rozpowszechnionym rodzajem ogrzewania podłogowego w Europie i Azji. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest tańsze w instalacji niż systemy hydroniczne, ale jest droższe w eksploatacji.

Podłoga promiennikowa wykorzystuje technologię podczerwieni do ogrzewania podłogi od dołu, zapewniając wydajne i komfortowe ciepło. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy zajmującej się ogrzewaniem podłogowym w Lublinie, dobrze trafiłeś! Firma TGL zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie urządzeń i systemów grzewczych, w tym projektowaniem i montażem ogrzewania podłogowego. Do każdego zlecenia podchodzimy z należytą starannością i zaangażowaniem. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty ogrzewanie podłogowe Lublin? Zapraszamy do kontaktu!

Czytaj kolejne

Tagi

Popularne

Archiwum