Kotły gazowe kondensacyjne

9 października, 2022
Kotły gazowe kondensacyjne

Kotły gazowe kondensacyjne od TGL Lublin – Zamość

Kotły kondensacyjne są zaprojektowane w taki sposób, aby odzyskiwać ciepło z gazów spalinowych. Oznacza to, że są one znacznie bardziej wydajne niż tradycyjne kotły niekondensacyjne, ponieważ wykorzystują ciepło, które w przeciwnym razie byłoby zmarnowane. Ponadto kotły kondensacyjne przyczyniają się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, ponieważ wymagają mniej paliwa do pracy. W związku z tym stają się one coraz bardziej popularne zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Kotły gazowe kondensacyjne to najbardziej wydajny typ kotła na dzisiejszym rynku. Są one zaprojektowane tak, aby wydobyć jak najwięcej ciepła z gazów spalinowych, jak to możliwe, dzięki czemu są do 90% wydajne. Oznacza to, że na każdy 1 funt wydany na ogrzewanie domu, można zaoszczędzić do 90p na rachunkach za energię. Kotły kondensacyjne działają poprzez zastosowanie wymiennika ciepła do chłodzenia gazów spalinowych ze spalanego gazu. Skrapla to parę wodną w spalinach do postaci ciekłej, która jest następnie odprowadzana. Powstałe ciepło jest wykorzystywane do wstępnego podgrzewania zimnej wody wpływającej do kotła, co oznacza, że potrzeba mniej energii, aby doprowadzić ją do temperatury.

Szukasz firmy, która ma w swojej ofercie kotły gazowe kondensacyjne? Sprawdź koniecznie ofertę firmy TGL. Od lat zajmujemy się profesjonalnym doradztwem w zakresie różnorodnych urządzeń i systemów grzewczych, w tym kotłów gazowych kondensacyjnych w Lublinie. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji na temat kotłów gazowych kondensacyjnych Lublin.

Czytaj kolejne

Tagi

Popularne

Archiwum