Instalacje centralnego ogrzewania

3 października, 2022
Instalacje centralnego ogrzewania

Instalacje centralnego ogrzewania Lublin

System centralnego ogrzewania to sieć grzejników, rur i zaworów, które rozprowadzają ciepło równomiernie po całym domu (jednocześnie ogrzewanych jest wiele pomieszczeń z tego samego źródła ciepła). System centralnego ogrzewania składa się z kotła, rur, rozdzielaczy, pomp, zasobników, grzejników (1 lub 2 podłączonych do sieci rur, w których krąży gorąca woda lub inne płyny przenoszące ciepło) oraz ogrzewania podłogowego.

Chociaż istnieje wiele różnych typów systemów centralnego ogrzewania, ich wspólną cechą jest rozprowadzanie ciepła z jednego centralnego miejsca w domu do każdego pomieszczenia. Pomaga to utrzymać ciepło i komfort w domu bez konieczności stosowania indywidualnych grzejników lub termostatów w każdym pomieszczeniu. Kocioł jest zwykle instalowany w piwnicy, garażu lub innym miejscu oddalonym od części mieszkalnej, gdzie może wytwarzać wystarczającą ilość ciepła do skutecznego ogrzania domu. Najbardziej rozpowszechnionym typem systemu centralnego ogrzewania jest system oparty na kotle, w którym gorąca woda krąży wokół grzejników za pomocą pompy lub zaworu automatycznego. W tego typu systemie kocioł podgrzewa wodę, która jest następnie przechowywana w zbiorniku do czasu, gdy będzie potrzebna.

Poszukujesz profesjonalnej firmy, która oferuje instalacje centralnego ogrzewania w Lublinie? Sprawdź koniecznie ofertę firmy TGL!

Jesteśmy renomowanym Salonem Firmowym Viessmann w województwie lubelskim. Od lat zajmujemy się doradztwem na najwyższym poziomie w zakresie urządzeń i systemów grzewczych, w tym instalacją centralnego ogrzewania. W sposób kompleksowy realizujemy każdą inwestycję, projektujemy instalacje sanitarne, zajmujemy się montażem i uruchamianiem urządzeń, przeprowadzamy audyt energetyczny i serwis. Jesteśmy również ekspertami w dziedzinie montażu pomp ciepła. Dodatkowo wyróżnia nas kompleksowe podejście do różnych usług – od projektu, poprzez realizację i montaż, aż po opiekę serwisową. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty instalacje centralnego ogrzewania Lublin? Zapraszamy do kontaktu!

Czytaj kolejne

Tagi

Popularne

Archiwum